Про проект

Прочитав пост від пані Олесі: https://www.facebook.com/groups/edemclubua/permalink/1011424348897484/  Це саме в тому форумі, що позначений у переліку посилань як Дискусія. 

Наведу той текст і тут, бо він, я думаю (сподіваюсь), буде трохи змінюватись з часом. Власне, в цьому задум, ідея проекту. Форматування я вже зробив і ефект у порівнянні з тим, що є у ФБ, відразу помітний. Стає помітною і основна ідея: працювати з тим текстом далі. Колективно (принагідно прошу вибачити, як я там прізвища учасників написав неправильно, поправте мене). 

А оскільки цей текст належить пані Олесі, то, мабуть, вона і має тут його надалі чи то змінювати, чи, навпаки, скорочувати. Бо, дивіться, як згадана особа одержала вже  свою сторінку і там має можливість розмістити свої тези або і додаткові матеріали, то вже на цій сторінці можна поставити посилання на більш розлогий, авторський текст.

Але навіщо це все? Щоб представити аудиторії повноцінну базу з матеріалами того семінару. Для початку. А надалі може й її розвивати. Справа в тім, що є страшенний запит на всі ці питання, на те, щоб одержати інформацію про Е-демократію з перших рук, від фахівців, а не в перекладі журналістів. Я не проти журналістів, але краще, погодьтесь, мати справу напряму з тими, хто всіма цими питаннями займається. Від фахівця - до пересічного читача. Таке можливо? Ну, Е-доба ж на  дворі.

Після декількох фальш-стартів маємо старт-ап Е-демократії в Україні?


Щиро хочеться вірити, що після декількох спроб підготувати "Білу книгу" та "Дорожню карту" з е-демократії впродовж останнього року, сьогодні відбувся старт-ап розбудови е-демократії за допомогою наших швейцарських колег (Jordanka Tomkova, Ilona Postemska, Hannes Gassert) та в рамках проекту EGAP, котрий адмініструється Фондом "Східна Європа" (Victor Liakh).

Брала участь у семінарі «What is E-democracy?: From Concepts to Tools, Action & Impact». Декілька слів-вражень, а також про корисні посилання.

Цікаві презентації щодо мапи е-демократії: ключові концепції та міжнародна практика були зроблені Jordanka та Hannes.

Відбулись дві панелі, присвячених обговоренню ситуації з е-демократії в Україні.

1 панель

У першій панелі брали участь Єгор Стефанович, Diana Protsenko, Anastasia Sleptsova, Олександр Риженко, Наталя Грицяк [увага! Ви не помилися, прочитавши прізвища саме у порядку представлення позицій. Тобто, ніяких звичних "прогибів" перед владою, котра завжди має виступати першою. І такий підхід був відмічениlй учасниками семінару як позитивний].
Дуже фаховий модератор Віктор Лях, окрім наявної можливості спікерам розказати декілька слів про реальний стан справ, поставив запитання "Якою ви бачите е-демократію за 3 роки, у 2018 році?".

Єгор Стефанович (Мінеко):
зараз: е-петиції; е-звернення; портал eData; сервіс МВС - е-карта порушень на виборах; портал відкритих даних; є пілотні проекти на місцевому рівні; розробки громадянського суспільства; Урядовий контакт-центр; відкриті API; Ініціатива "Партнерство "Відкритий Уряд".
2018 р.: відкриті реєстри; е-вибори; відсутність паперового документообігу; безпаперові засідання Кабінету Міністрів України.

Діана Проценко (НаУКМА):
зараз та у 2018 році: ініціатива на боці громадянського суспільства, але спостерігаємо залучення державних органів влади; академічні установи можуть ініціювати та виступати експертами у брейнстормінгових зустрічoахs; міждисциплінарність - межі "бурління" - межі діалогу; організація та проведення досліджень; інструменти е-мобілізації; співпраця; бракує відповідального центру, який би викликав довіру.

Анастасія Слепцова (GeeksLab, Одеса):
зараз та у 2018 році: Hub Одеса; хакатони; більше довіри до сервісів.

Олександр Риженко (Державне агентство з питань е-урядування):
зараз: на сторінці вікіпедіа всього 1 абзац про е-демократію в Україні; е-демократію має рухати громадянське суспільство, а не уряд; уряд має дати інструменти; держава має бути підзвітною; е-урядування має забезпечити е-дем (е-ідентифікація тощо); створювати еко-систему е-дем; мати чіткий план дій; спільний план дій Партнерство "Відкритий Уряд" - маємо йти разом.
2018 р.: е-вибори; участь у розвитку законодавства; чіткіі базові елементи е-урядування.
Проблеми: цифрова нерівність; готовність громадян та органів влади; "формальні підходи" в реалізації інструментів; розвивати проекти, не потрібно зупинятися; популяризація; акція "включи громадянина"; питання відкритих даних.

Наталія Грицяк (НАДУ):
2018: е-чиновник, е-бюрократ; підприємець не буде знати, де знаходиться дозвільний центр; краудфандінг; кваліфікаційні характеристики із використанням ІКТ; люди володіють технологіями е-уряду та ІКТ.
Проблеми: чим вище посада державного службовця, тим слабше рівень знань; готовність чиновника до прозорості, публічності та підзвітності; ми потребуємо державної політики з е-демократії.

Дуже добре підсумував Віктор Лях: від відкритості до взаємодії; системність, аналітичність та професіоналізація "бурління", координація зусиль; нова ера взаємодії на локальному рівні, де з'являються лідери (наприклад, Одеса, Львів); "безособистісна" держава.

2 панель

Друга панель була присвячена е-інструментам та практикам. Брали участь: Mariya Boguslav, Denis Gursky, Олена Василець та @Iurii Lesovskyi.

Марія Богуслав (Skills Academy): презентувала проект SkillsAcademy - соціальна мережа нового покоління та працевлаштування. Проектові 1,5 роки. http://skillsacademy.com.ua
Денис Гурський (Social Boost): презентував нові іноземні сервіси, які працюють із відкритими даними; торкнувся стану справ в уряді із затвердженням Постанови про відкриті дані; відпрацьовується із Мінінфраструктури процедура з аудиту відкритих даних; радіє риториці, яка свідчить про зміни за останні 3,5 роки - почали говорити про відкриті дані, е-демократію, залученню громадянського суспільства і т.і.

Олена Василець (КМДА) зробила презентацію про проекти КМДА, анонсувала Концепцію КиївСмартСіті та запросила всіх взяти участь у форумі КиївСмартСіті (2-3 жовтня ц.р.). Мала запитання щодо поширення напрацювань, досвіду в інших містах України.
Юрій Лесовський (ОПОРА): презентував проект ГО "ОПОРА". Цей сайт краще всім самим подивитися: rada.oporaua.org - шикарний приклад, як вже реально працюють дані щодо депутатського корпусу. Крім того, ОПОРА вже співпрацює із сайтом everypolitician.org (налічує інформацію про понад 60 000 політиків з 215 країн світу).

Наприкінці заходу в мене була можливість сказати декілька слів про Ініціативу "Партнерство "Відкритий Уряд" (ПВУ) та можливі шляхи співпраці у розвитку напряму е-дем. ПВУ - унікальна можливість змінити систему управління в країні, запровадити нові формати та стандарти співпраці і партнерства. У наступному Плані дій ПВУ на 2016-2017 роки бажано мати окремий розділ "Е-демократія". А також: маємо розвивати національну платформу діалогу з е-демократії.

Сьогоднішні приклади проектів свідчать про наявність віри, лідерства, проектного менеджменту, тобто ці якості, які не потребують величезної кількості персоналу. Це і є приклади відповідального урядування, справжнього партнерства. Має бути довіра до особистості, інституції. Електронна демократія - це демократія із використанням ІКТ. Демократія, е-демократія працює тоді, коли уряд та громадяни працюють разом.

Домовились, що будуть наступні заходи, присвячені вже тематикам прозорості, участі, підзвітності.

Щиро дякую всім організатором та учасникам за чудовий та насичений інформаційно день!

Немає коментарів:

Дописати коментар